Metanabol na pierwszy cykl?

metanabol

Metanabol jest często stosowanym sterydem wśród sezonowych bywalców siłowni

Ale czy magiczny środek jakim jest metanabol na pewno nadaje się na pierwszy cykl? Z pewnością wiele osób powie, że tak ponieważ jest w postaci tabletek oraz nie trzeba stosować dużych dawek aby osiągnąć zadowalające efekty, jednak pod uwagę należy brać  również inne aspekty które opisze poniżej razem z podstawowymi informacjami na jego temat podzielonymi na kilka części a po ich przeczytaniu sam zdecydujesz.

Metanabol Skutki Uboczne

Jak każdy lek metanabol również posiada skutki uboczne zaczynając od tych łagodniejszych jak zgaga, brak apetytu, łysienie, trądzik, nudności oraz wymioty kończąc na poważnych ginekomastia, uszkodzenia wątroby, nadciśnienie tętnicze, przeciążenie serca i układu krążenia. Metanabol w postaci tabletek posiada grupę c17-alfa-alkilową co oznacza, że jest silnie toksyczny dla wątroby i konieczne jest stosowanie odpowiednich osłonek takich jak N-Acetyl-L-Cysteina lub Heparegen.

metanabolMetanabol Dawkowanie

Dawkowanie metanabolu nie powinno być większe niż 20-30mg dziennie najlepiej dzielone na porcje podawane co około 3-4 godziny razem z posiłkiem. Należy unikać spożywania metanabolu późnym wieczorem aby dać odpocząć narządom wewnętrznym przez noc. Do każdej porcji powinno się przyjąć około 500mg NAC (N-Acetyl-L-Cysteina) lub 1-2 tabletki heparegenu.

odżywki narzeźbę

Dawkowanie może się różnić zależnie od wagi oraz osobistych predyspozycji jednak na pierwszy cykl nie poleca się kombinowania. Pamiętaj żeby nie brać go przez okres dłuższy niż 8 tygodni, po każdym cyklu warto zrobić badania profilu lipidowego aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. PAMIĘTAJ, ŻE METANABOL TO NIE CUKIERKI TYLKO STERYD KTÓRY MIMO SWOJEJ POPULARNOŚCI WŚRÓD MŁODYCH OSÓB POTRAFI POWAŻNIE NAMIESZAĆ W GOSPODARCE HORMONALNEJ LUB USZKODZIĆ TWOJĄ WĄTROBĘ! ZAWSZE RÓB BADANIA PRZED ORAZ PO CYKLU JAK RÓWNIEŻ STOSUJ ODPOWIEDNIE OSŁONKI.

Metanabol Efekty

Wszędzie można przeczytać o ogromnych przyrostach masy podczas stosowania metanabolu sięgających nawet 10kg podczas 8 tygodniowego cyklu, jednak muszę zasmucić wszystkich napalonych na wielką masę mięśniową ponieważ spora część tych przyrostów to po prostu woda którą organizm zatrzymuje w mięśniach oraz pod skórą przez wyższy poziom estrogenu spowodowany aromatyzacją metanabolu. Podczas jego stosowania można też zauważyć poprawę samopoczucia a dzieje się to dzięki wyrzutowi dopaminy.

Suplementy pomocne podczas stosowania metanabolu

Aby zminimalizować możliwość wystąpienie skutków ubocznych ważna jest odpowiednia suplementacja. Poniżej przedstawię polecane przeze mnie odżywki:

Olimp Vita-Min Multiple Sport – Witaminy powinny być dostarczane również bez stosowania sterydów lecz podczas cyklu zapotrzebowanie ogromnie rośnie i warto zapewnić dobre źródło a te witaminy są godne polecenia dla sportowców.

SFD Pure creatine – Najzwyklejszy monohydrat kreatyny powinien być dodany w ostatnim tygodniu cyklu w celu zminimalizowania spadków po cyklu.

Jak zwiększyć poziom hormonu wzrostu

Odblokowanie po metanabolu

Wiele osób pewnie słyszało od starszych kolegów z siłowni lub wyczytało na niektórych forach, że metanabol nie blokuje silnie układu HPTA i nie trzeba się po nim odblokowywać jednak warto zjeść chociaż 12 tabletek Clomidu aby mieć pewność, że naturalna produkcja testosteronu wróciła do normy i tym samym zminimalizować spadki po cyklu.

 

Podsumowując metanabol oprócz swoich pozytywnych właściwości posiada także sporo wad. Jednak przy stosowaniu odpowiednich suplementów oraz trzymaniu czystej diety oraz odbloku można naprawdę dużo osiągnąć. Mam nadzieje, że ten artykuł pozwolił Ci stwierdzić czy metanabol jest odpowiednim środkiem na pierwszy cykl oraz w razie pozytywnej decyzji pomógł ten cykl dobrze zaplanować.

4 Responses to Metanabol na pierwszy cykl?

 1. Staniek pisze:

  Metka na pierwszy cykl bardzo dobra, jednak stosowana solo nie daje takich dobrych rezultatów jak na przykład z teściem 🙂 Dlatego na 1 cykl polecam testosteron

 2. Miszczu pisze:

  Jak ktoś się boi strzykawek to doping nie jest dla niego!

 3. Teściu pisze:

  Zgadzam się z Miszczu, wielu sezonowców sięga po metę bo dobrze pompuje nawet na śmieciowym jedzeniu no i nie trzeba się kłuć igłami ale nie myślą o tym, że później wszystko spadnie tylko o tym żeby na plaży wyglądać jak koks 🙂 Nawet odbloku co niektórzy nie robią. Na 1 cykl najlepszy teść bo już jest w organizmie więc jesteśmy przyzwyczajeni 🙂 Musisz napisać kiedyś o teściu artykuł!

 4. ktoś192 pisze:

  Gwarantuję polecić ten artykuł znajomym doskonała robota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *