Pierwszy Cykl – Testosteron

sterydy

Pierwszy cykl na testosteronie

Wielu mniej i bardziej zaawansowanych osób uczęszczających na siłownie chcących zacząć stosować doping zastanawia się co wybrać na pierwszy cykl.

W tym artykule postaram się opisać testosteron który moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem na pierwszy cykl ponieważ organizm jest już przyzwyczajony do jego obecności.

Jeśli już się zdecydowałeś się brać sterydy to przynajmniej rób to z głową i przeczytaj ten artykuł żeby nie spotkały Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki.

Co to jest testosteron

Testosteron to męski hormon płciowy który odpowiedzialny jest za wiele funkcji, jednak nas interesują dwie, czyli budowanie masy mięśniowej i przyśpieszona regeneracja po treningu.

Działa tak dzięki temu, że przyśpiesza syntezę białek przez co mięśnie budowane są o wiele szybciej oraz ich regeneracja trwa krócej przez co można ćwiczyć częściej i intensywniej.

Organizm produkuje od około 4 do 14 mg testosteronu na dobę jednak jego większość połączona jest z białkiem transportowym SHBG  i tylko niewielka część występuje w stanie wolnym a to właśnie on nas interesuje.

Od razu zaznaczę, że osoby do 25 roku życia nie powinny stosować testosteronu ponieważ jego produkcja w organizmie jest kosmiczna i powinni to wykorzystać zanim sięgną po syntetyczny.

Nie mówię tu o ludziach poważnie zajmujących się sportem którzy potrzebują dużych jego ilości by lepiej się przygotować do zawodów tylko o amatorów ładnej sylwetki.

Testosteron w zastrzykach

Pierwszy Cykl - Testosteron

Testosteron w postaci zastrzyków stosowany jest u mężczyzn u których naturalna jego produkcja jest zbyt mała lub całkowicie wstrzymana a kupić można go tylko na receptę!

Jednak powstało wiele firm które produkują testosteron używany w sporcie ponieważ jego stężenie jest wyższe dzięki czemu można wbijać w siebie mniej płynu.

Testosteron produkowany jest w kilku estrach a najważniejsze z nich to Propionate, Enanthate oraz Cypionate. Różnią się one długością półtrwania w organizmie czyli czas po jakim dana substancja osiągnie połowę swojego stężenia.

Testosteron Propionate

Jego okres półtrwanie wynosi 2 dni. Aby efektywnie go wykorzystać powinno stosować się go co drugi dzień lub nawet codziennie.

Najpopularniejsze oraz najlepsze dawkowanie to 100mg EOD lub 50mg ED (Every Other Day, Every Day czyli co drugi dzień i codziennie)

Testosteron Enanthate

Jego okres półtrwania to nawet 5 dni jednak najczęściej stosuje się go co 4 lub 3 dni. Dawkowanie różni się w zależności od stosującego, od 250mg e4d w górę, jednak na pierwszy cykl polecam wam na spokojnie pierwszą opcję, ponieważ i tak nie wykorzystacie 1g testosteronu tygodniowo a skutki uboczne was przerosną.

Testosteron Cypionate

Od poprzednika dzieli go tylko jeden atom węgla, więc nie będę za bardzo się rozpisywał na jego temat. Niektóre osoby twierdzą, że na enan’ie są zamuleni a po przejściu na cypio to uczucie znika, jednak moim zdaniem to po prostu placebo.

Jaki testosteron na masę a jaki na redukcję?

W internecie krąży wiele informacji na temat tego, że test prop powinno stosować się na redukcję a dłuższe estry na masę, jednak nie ma to kompletnie znaczenia ponieważ testosteron to testosteron…

Znaczenie ma jedynie to, że na długich estrach przy których dawki testosteronu nakładają się na siebie wywołując wzrost estrogenu skutkujący większa retencją wody i innymi skutkami ubocznymi ze strony estrogenu.

Niestety wiele osób zapomina o tym żeby to kontrolować a później piszą dziwne opinie jakoby estry wyznaczały cel do którego dany steryd się nadaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *