Tania dieta dla każdego

Tania Dieta

Tania Dieta w dzisiejszych czasach

W dzisiejszych czasach tania dieta to chyba najważniejsze kryterium przy ustalaniu planu żywieniowego, dlatego w tym artykule postaram się pokazać wam, że zbilansowana dieta może być bardzo tania!

Tanie źródło białka

Wiele osób myśli, że pierś z kurczaka to jedyne źródło białka jakie istnieje, a to nie jest prawda! Jedząc codziennie pierś z kurczaka skutecznie opróżniacie swój portfel, zamiast piersi z kurczaka polecam rozejrzeć się za udkami lub ćwiartką z kurczaka które mają podobną wartość odżywczą a są 2-3x tańsze!

Równie dobrym wyborem jest łopatka wieprzowa oraz jajka. Produkty często omijane, takie jak wątróbka, żołądki oraz serca są bardzo tanim a jednocześnie bardzo wartościowym źródłem białka, więc warto wpleść je do swojej diety chociaż raz w tygodniu.

Tanie źródło węglowodanów

Mimo tego, że węglowodany są najtańszym elementem naszej diety, ich koszty można jeszcze obniżyć. Wiele osób kupując ryż lub kaszę wybiera opakowania 4x100g, tymczasem, opakowanie 1kg jest sporo tańsze! Można też rozważyć zakup jeszcze większych opakowań np 10kg lub 25kg które w porównaniu wychodzą o wiele, wiele taniej a przecież się nie psują i mogą stać długi czas w szafce.

banner-970x250

Tanie źródło tłuszczów

Zamiast skupiać się na oliwie z oliwek lepiej kupcie olej rzepakowy, który również zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Doskonałym i równocześnie darmowym źródłem tłuszczy są orzechy! Orzechy włoskie oraz orzechy laskowe rosną wszędzie, wystarczy poszukać i pozbierać 🙂

Żeby zaoszczędzić na jedzeniu powinno się przygotowywać sobie listę zakupów przed wyjściem do sklepu i kupić tylko to co jest na niej zawarte, ponieważ często zdarza się tak, że po powrocie do domu mamy kilka niepotrzebnych rzeczy na których mogliśmy zaoszczędzić.

Świetnym sposobem na oszczędzanie jest polowanie na promocje. Dzięki nim możemy zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo, wystarczy regularnie sprawdzać e-gazetki sklepów w których się zaopatrujemy i pilnować czy produkty na których bazujemy nie mają sporo tańszych cen.

Należy również pamiętać, że osiedlowe sklepy mają z reguły wyższe ceny niż te większe typu kaufland lub biedronka.

Mam nadzieję, że tym artykułem pomogłem wam uporać się z pytaniem jak ułożyć tańszą dietę.

2 Responses to Tania dieta dla każdego

  1. Doelmil pisze:

    W kauflandzie często są promocje na udka 😛

  2. Neatant pisze:

    Artykuł dobry lecz tylko dla początkujących 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *