Jak zacząć ćwiczyć na siłowni

Nie wiesz jak zacząć ćwiczyć?

Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie ‚Jak zacząć ćwiczyć?’, wydaje się, że to trudne i wymaga dobrego sprzętu lub pieniędzy na siłownie a to nie prawda, w tych czasach karnety na siłownie są bardzo tanie a domową siłownie można zbudować już za niecałe 1000zł więc takie wymówki już nie przejdą.

jak zacząć ćwiczyć

Najważniejsze na samym początku to określić swój cel do którego będziesz dążył. Jedni chcą schudnąć, inni przybrać na masie ale nie oszukujmy się, wszyscy chcemy ładnie wyglądać! Czy to dla siebie czy dla swojej drugiej połówki lub chociażby aby nie wstydzić się wyjść na plażę latem. Jeśli czytasz ten artykuł to już zrobiłeś pierwszy krok do poprawy swojej sylwetki.

Należy pamiętać że bezsensowne machanie hantelkami i codzienne ćwiczenie jednej partii mięśniowej na niewiele się zda, dlatego musisz wybrać plan treningowy dla siebie. Polecam plan treningowy Plan Treningowy Full Body Workout ponieważ jest on bardzo dobry dla początkujących i odpowiednio przygotuje wasz do nowej aktywności fizycznej, oczywiście nie porywaj się na początek na zbyt duże ciężary!

Spora grupa ludzi, najczęściej są to młodzi, niezbyt doświadczeni adepci siłowni chcąc zaimponować swoim znajomym zakłada na gryf czy hantle duże obciążenie. Oczywiście wykonują ćwiczenia bardzo niedokładnie a od tego blisko do kontuzji która może ich wykluczyć z treningów nawet na okres kilku miesięcy, dlatego warto dobrze ocenić swoje siły i dobrać obciążenie tak aby wykonać dokładnie i poprawnie technicznie wszystkie zaplanowane powtórzenia, jednak pamiętając o tym, że nie można machać 1kg hantlami. Ostatnie powtórzenie ma być ciężkie do wykonania ale nadal poprawne technicznie. jak zacząć ćwiczyć

Rozgrzewka na siłowni jest bardzo ważna lecz wiele osób ją pomija myśląc ‚a po co mi to’ lub po prostu wstydzą się robić rozgrzewkę na siłowni. Nawet największe byki na siłowni zaczynają od rozgrzewki, to ona przygotowuje wasze ścięgna i mięśnie do zwiększonego wysiłku a tym samym chroni was przed kontuzjami.

To wszystko o tym co powinieneś wiedzieć na temat jak zacząć ćwiczyć na siłowni i mam nadzieje, że weźmiesz sobie te rady do serca. Prawda, że to nie jest takie trudne jak się wydawało? Zapraszam na nasz fanpage BeTheMonster abyście zawsze byli na bieżąco. Niech masa będzie z wami!

3 Responses to Jak zacząć ćwiczyć na siłowni

  1. Bradley pisze:

    Dla początkujących w sam raz 🙂

  2. BodyBuilder28 pisze:

    Bardzo dobrze opisane. Według mnie najważniejsze są chęci i samozaparcie w dążeniu do celu, no i oczywiście nauka, nauka, nauka 🙂

  3. Suplementy pisze:

    Zdrowy tryb życia to podstawa. Szkoda, że tak niewiele jest blogów jak ten o tej tematyce. Trudno, nie każdemu zdrowie jest priorytetem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *