Domowa siłownia tanio i wygodnie

Hantle

Twoja własna domowa siłownia

Domowa siłownia to doskonałe wyjście dla wszystkich osób które chcą zacząć lub kontynuować treningi w domowym zaciszu.

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie drogie przedsięwzięcie ponieważ podstawowy sprzęt na siłownie można kupić już za około 1000zł w zależności jakie masz wymagania. Poniżej przedstawie wam moje propozycje dla was, większość będzie z firmy Marbo Sport ponieważ według mnie mają w swojej ofercie wytrzymałe, tanie i wygodne produkty.

Na początek będziemy potrzebowali ławeczki najlepiej z regulowanym oparciem dzięki czemu będzie można wykonywać na niej więcej ćwiczeń:

Ławka Regulowana MH-L115

Ławka Regulowana MH-L115

Dodatkowo do tej ławki można zamontować dodatkowy sprzęt np. Modlitewnik więc w przyszłości będziesz mógł rozbudować swój asortyment bez potrzeby kupna całości a dzięki temu zaoszczędzisz miejsce.

Stojaki są również bardzo potrzebne bo przecież nie będziesz podnosił sztangi z ziemi podczas ćwiczenia klatki piersiowej lub robienia przysiadów prawda? Tutaj sprawa jest prosta, muszą być wytrzymałe i stabilne oraz nie powinny być zespolone z ławeczką jak niektóre badziewia z allegro:

Stojaki pod sztangę regulowane MH-S001

Stojaki pod sztangę Regulowane MH-S001

Hantle oraz gryf bez których domowa siłownia nie może się obyć też jest prostym wyborem jednak należy pamiętać żeby były odpowiedniej grubości (28-30mm) ponieważ cieńsze są niewygodne i sprężynują przy większym obciążeniu:

Gryf prosty krótki 40 cm wzmocniony śrubowy

domowa siłownia

Dla niektórych może wydawać się, że zaciski śrubowe są niewygodne i długo się je zdejmuje/zakłada lecz z doświadczenia wiem, że zaciski sprężynowe na hantlach po długim użytkowaniu nie trzymają już tak dobrze i obciążenie może spaść a do śrubowych można nabrać wprawy.

Gryf prosty 180 cm wzmocniony

Sztanga prosta

Sztanga już z zaciskami sprężynowymi ponieważ przy ćwiczeniu sztangą nie ma dużych szans, że obciążenie spadnie chyba, że macha się sztangą.

Obciążenie trzeba wybrać już indywidualnie dlatego nie będę tutaj o nim pisał, powiem tylko, że najlepiej brać obciążenie stalowe z serwisów aukcyjnych ponieważ żeliwne jest dwa razy droższe a przecież chcemy ćwiczyć a nie chwalić się wyglądem obciążenia. Obciążenie bitumiczne odpuściłbym całkowicie chyba, że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi ponieważ trzeba obchodzić się z nim bardzo delikatnie aby nie uszkodzić.

Domowa siłownia jest bardzo dobrym wyjściem dla ludzi którzy nie mają czasu lub sposobności do wypadów na profesjonalną siłownie a podany powyżej sprzęt do ćwiczeń kosztuje zaledwie 340zł + koszt transportu oraz obciążenia co wyszło o wiele taniej niż zakładane na początku 1000zł.

4 Responses to Domowa siłownia tanio i wygodnie

 1. Masakratorinio pisze:

  Bardzo dobry artykuł, pokazuje, że sporo ludzi szuka tylko wymówki żeby nie chodzić na siłownię 🙂 A tak naprawdę to można nawet ćwiczyć robiąc pompki, przysiady i podciąganie.

 2. ĆwiczącyInaczej pisze:

  Wszystko ładnie opisane, teraz wiele osób zmieni zdanie na temat siłowni w domu 🙂

 3. papa pisze:

  Gratulacje dla autora. Interesujący artykuł, a to w
  dzisiejszych czasach rzadkość!

 4. siłownia w domu pisze:

  Dziękuję, właśnie zastanawiałem się czy by nie skomponować sobie siłowni w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *