Ćwiczenia na biceps – Które najlepsze?

Ćwiczenia na biceps

Najlepsze ćwiczenia na biceps

Każdy chciałby mieć duży i wyrzeźbiony biceps ale wiele osób nie zna ćwiczeń na tą partię mięśniową i ciągle powtarza to samo ćwiczenie. W tym artykule przedstawie wam podstawowe ćwiczenia na biceps. Jednak aby mięsień ciągle się rozwijał trzeba wykonywać różne ćwiczenia aby bicepsy się nie przyzwyczaiły, koniecznie musisz ćwiczyć inne grupy mięśniowe ponieważ po pewnym czasie Twój organizm zatrzyma wzrost z powodu dużych dysproporcji siłowych. Dla tego ważne jest zarówno ćwiczenie klatki piersiowej, barków, pleców oraz nóg.

Podczas ćwiczeń bardzo ważne jest aby cały czas utrzymywać mięśnie w stałym napięciu i całkowicie kontrolować ciężar. Skupiamy się na wolnych ciężarach czyli standardowo hantle oraz sztanga. Wybieramy ćwiczenia które są dla nas najwygodniejsze oraz widzimy, że dobrze oddziałują na nasze mięśnie. Pamiętaj o tym, że nie warto podbierać ćwiczeń od zawodowych kulturystów ponieważ na każdego dane ćwiczenie działa inaczej. Równie ważne jest aby pamiętać o stałym zwiększaniu obciążenia aby nie pojawił się zastój w rozwoju bicepsów.

Anatomia Bicepsów

  1. Mięsień dwugłowy ramienia
  2. Mięsień ramienny

Poniżej opiszę niektóre ćwiczenia na biceps:

Uginanie ramion ze sztangą stojąc

Złap sztangę podchwytem na szerokości barków i wykonuj unoszenie tak by Twoje łokcie znajdowały się przy tułowiu. Ruch ten wykonuj z w pełni wyprostowanymi rękoma aż do maksymalnego zgięcia rąk i w tej pozycji przytrzymujemy ciężar na 1-2 sekundy. Przy opuszczaniu rób wdech a wydech przy unoszeniu. Pamiętaj aby nie pomagać sobie tułowiem (nie odchylaj się podczas ćwiczenia) ani nie podrzucać ciężaru. Jest to podstawowe ćwiczenie na biceps.

Uginanie przedramion ze sztangielkami

Stań w rozkroku i rozstaw stopy na szerokości barków. W wyprostowanych rękach trzymaj hantle i uginaj łokcie trzymając je bardzo blisko tułowia. Wykonując to ćwiczenie pamiętaj aby nie wysuwać łokci do przodu oraz nie odchylać się do tyłu. Oddychaj tak samo jak podczas ćwiczenia powyżej.

Uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc

Jest to to samo ćwiczenie co powyżej jednak w tym przypadku wykonuje się je w pozycji siedzącej opierając się do oparcia ławeczki. To ćwiczenie moim zdaniem jest lepsze od tego w pozycji stojącej ponieważ nasz tułów ma oparcie przez co jest bardziej stabilny oraz dzięki możliwości regulacji kąta ławeczki utrudniając lub ułatwiając sobie to ćwiczenie. ćwiczenia na biceps

Uginanie pojedynczego ramienia na wyciągu

Do dolnego wyciągu zamocuj pojedynczy uchwyt, stań przed nim tak aby ćwiczony biceps był ustawiony w równej linii z linką wyciągu, możesz się przy tym lekko pochylić do przodu. Podczas wykonywania tego ćwiczenia pamiętaj, że ramię oraz łokieć nie mogą ruszać się na boki oraz musisz mocno napinać biceps. W końcowej fazie ruchu jeszcze bardziej spinaj mięsień i wolno opuszczaj przedramię.

Uginanie przedramion ze sztangielkami w uchwycie młotkowym

To ćwiczenie bardziej angażuje mięsień ramienno-promieniowy który znajduje się pod dwugłowym ramienia dzięki czemu nadaje mu pełny wygląd. Ćwiczenie zaczynamy od maksymalnego wyprostowania ramion unosząc je aż do całkowitego napięcia mięśni. Tak jak poprzednie ćwiczenia na biceps to również trzeba wykonywać tak aby łokcie były blisko tułowia oraz nie poruszać nimi do przodu ani do tyłu.

Według mnie są to najlepsze ćwiczenia na biceps i sam stosuje je w swoim treningu naprzemiennie. Mam nadzieję, że pomogłem wam nieco wyjaśnić ich wykonanie i wy również będziecie mogli rozwijać swoje bicepsy do granic możliwości! Chcesz wiedzieć więcej na temat bicepsów? Sprawdź na wikipedii!

2 Responses to Ćwiczenia na biceps – Które najlepsze?

  1. Silk pisze:

    W końcu będę wiedział co wrzucić do swojego planu 😛

  2. WebC pisze:

    Spoko opisane 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *